Cadde Patent
her zaman yanınızda

Marka Tescil

Marka tescil başvurusu öncesinde markatescil araştırma işlemi firmamızca Türk Patent Enstitüsü veri tabanı ve Cadde Patent veri tabanından gerçekleştirilmektedir. Araştırma sonuçlarında markanıza birebir benzerlik gösteren veya marka tescilini anımsatan üçüncü kişilere ait bir marka veya markaların olmaması durumunda marka tescil işlemlerine geçilmektedir.

Marka tesciline karar verilen markalar, TPE nezdinde marka tescil başvurusu yapıldıktan sonra 3 ay süre ile resmi markalar bülteninde ilanda kalırlar. Bu 3 aylık ilan süresinde markaya itiraz gelmemesi durumunda marka tescil tamamlama sürecine geçilmektedir.

Marka tescil tamamlama harçlarının ödenmesinden sonra ortalama 2 ay içerinde marka tescil belgesi alınır. Marka tescil belgesi, başvuru tarihinden itibaren ortalama 10-12 ay içerisinde elinize geçmiş olacaktır. Ancak markanız başvuru tarihi itibariyle korunmaya başlayacaktır. Marka tescil başvurusu nasıl yapılır sorusu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Türk Patent Enstitüsü’ne resmi kayıtlı olan yetkili firmamızla irtibata geçebilirsiniz.