Skip to main content

Genellikle fikir patenti olarak bilinen ibarenin doğru tanımı patent tescilidir. Patent tescili ile ürününüzü veya fikrinizi üçüncü kişilere karşı koruma altına alınmasını sağlamaktadır.

 

Fikir Patenti Nasıl Alınır?

 

Fikir Patenti Nasıl Alınır , Bir Fikrin Patentini Almak

 

Bir fikrin patenti nasıl alınır ? Öncelikle fikrinizin ulusal ve uluslararası bağlamda yeni olması gerekmektedir. Fikir patentinin alınmasında tarafımızca gerçekleştirilen işlemler aşağıda sıralanmaktadır;

 

  • Ulusal ve uluslararası patent veri tabanlarında fikrinizin araştırılması
  • Fikrinize ilişkin tarifname ile adlandırılan bir dosya oluşturulması
  • Oluşturulan dosyanızın TPE nezdinde başvurusunun yapılması

 

Genel kanının aksine fikir patenti ayrı bir patent sistemi değildir. Faaliyetleriniz sırasında bulduğunuz yenilikler, ‘Patent / Faydalı Model’ belgesi ile koruma altına alarak diğer şahıs ve ya firmaların kullanmasına engel olabilir, kendinize monopol bir pazar oluşturabilir ya da yaptığınız teknik geliştirme sonucu aldığınız patent belgesini lisans yolu ile kiralayabilir, yeni bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

 

Bir fikrin patentini almak konusunda daha fazla bilgiyi şirketimizi arayarak patent uzmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.

 

Fikir Patenti Almak

 

Fikir patenti almak kavramı daha çok patent almaya ilgisi olan kişiler tarafından kullanılan kavramlardan biridir. Aklınıza bir fikir geldiğinde hemen üretme aşamasına geçemeyebilirsiniz ancak fikrinize patent alıp başkalarının kullanmamasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda aslında yapılması gereken şey Patent Tescili işlemidir. Yani bir fikrin patentini almak işlemleri patent tescili işlemleridir.

 

Patent tescili işlemleri halk arasında fikir patenti almak şeklinde geçmektedir. Bir fikrin patentini almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Fikir Patenti Fiyatları 2022

 

Cadde Patent olarak verdiğimiz hizmetlerin tümünde kaliteli ve profesyonel hizmeti uygun fiyatlarla sizlere ulaştırma prensibi gözetiyoruz. Bu nedenle fiyat bilgisi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Fikir Patenti Nedir

Patent tescilinin farklı bir anlamda kullanılmasıdır, doğrusu patent tescilidir.

Fikri Patent Nasıl Alınır

Öncelikle fikrinizin ulusal ve uluslararası bağlamda yeni olması gerekmektedir.

 

Bir Fikrin Patentini Almak

 

  1. Öncelikle nasıl bir fikir bulduğunuzu , bu fikri ortaya çıkarırken geçtiğiniz aşamaları adım adım not alarak kaydedin.
  2. Sonrasında bulduğunuz fikrin, patent yasalarına göre patent almak için uygun olup olmadığını araştırarak, fikrinizin patentlemeye müsait olduğuna kanaat getirin.
  3. Patent başvurusunda prototip istenmektedir, patent başvurusu yapmadan önce fikrinizin veya icadınızın bir prototipini hazırlayın.
  4. Patent başvurusunu hazırlayın, bu süreçte patentinizle ilgili maliyetleri, patentin türünü ve geçici patent ihtimallerini iyice öğrenin
  5. Buluşunuzu veya tasarımınızı koruyan asıl patenti almak için bize ulaşarak patent başvurunuzu doldurun

 

yeminli tercüme ankara